Ogłoszenia duszpasterskie

6 sierpnia 2023 r.- 18 niedziela zwykła 2023 r.

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tace są przeznaczone na rozbudowę i przebudowę domu parafialnego. Jest to tzw. taca inwestycyjna zbierana w pierwszą niedziele miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z naszego Sanktuarium na Jasną Górę zapewniają o modlitwie w naszych intencjach i dziękują za dowody modlitewnej pamięci.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Buty to nie wszystko– Dlaczego przynajmniej raz w życiu warto sobie odprawić rekolekcje w drodze? Wyjaśnia ks. Henryk Zieliński; Historyczny sierpień– Jak ocalić idee. Które przyświecały ludziom walczącym o wolną Polskę?- zauważa ks. Dariusz Kowalczyk.

Polecamy