Ogłoszenia duszpasterskie

30 lipca 2023 r.-17 niedziela zwykła

pióro wieczne1. We wtorek, 1 sierpnia, przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

2. W środę 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

3. Również w środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odbędą się o stałej porze.

5. W sobotę, 5 sierpnia, Mszą Świętą pontyfikalną o godz.: 7:00 w naszym Sanktuarium rozpoczniemy 40. Warszawsko- Praską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę.. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Romuald Kamiński. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej. Jak również do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego.

6. Zapisy na pielgrzymkę będą odbywały się w naszej parafii od 1 do 4 sierpnia w godz.: od 17:00 do 20:00 w sali przy kancelarii.

7. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

9. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na rozbudowę i przebudowę domu parafialnego. Jest to tzw. taca inwestycyjna zbierana w pierwszą niedziele miesiąca.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Pobożność w czasie powstania– Tuż przed wybuchem Powstania Warszawskiego pobożność mieszkańców Warszawy wzrosła. Czym się objawiała?- pisze Marcelina Kaprowska autorka książki „ Życie religijne podczas Powstania Warszawskiego; Kurs na „Górkę”- Od złożenia ślubów trzeźwościowych wiedzą, że w życiu oni wiosłują, ale to Bóg trzyma stery- o doświadczeniu ludzi uzależnionych od alkoholu pisze Monika Odrobińska; Światowe Dni Młodzieży– W tym roku odbędą się w dniach od 1- 6 sierpnia w Portugali- o tym największym świecie młodych w Kościele możemy dowiedzieć się więcej po przeczytaniu artykułu Doroty Glickiej.

Polecamy