Ogłoszenia duszpasterskie

23 lipca 2023 r.- 16 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Był pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Również we wtorek przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.

5. Również w środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

6. W tym roku już po raz 40 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Wychodzimy 5 sierpnia a na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

7. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Spotkanie pokoleń– Co dzisiaj jest największym problemem człowieka starszego?- wyjaśnia gerontolog Mariusz Dorot; Potrzebni jak power bank– o Światowym Dniu Dziadków i osób starszych obchodzonym w tym roku 23 lipca już po raz trzeci- pisze ks. Łukasz Piotrowski; 60 lat Zalewu Zegrzyńskiego– Jedyne jezioro na Mazowszu w tym roku świętuje swoje sześćdziesiąte urodziny- o historii powstania zalewu możemy przeczytać w artykule Aleksandry Plichta.

Polecamy