Ogłoszenia duszpasterskie

16 lipca 2023 r.- 15 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Tradycyjnie jak w każdą środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium

3. W tym roku 5 sierpnia już po raz 40 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w pomoc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do kontaktu z Ks. Proboszczem.

4. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami. Będziemy je powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: (Nie) wiara młodych- Dzieci, które przestają praktykować i odchodzić od wiary, to problem niemal każdej polskiej rodziny. Dotyka on także rodzin głęboko wierzących; Od wiary rodziców do osobistej– Dlaczego dzieci tracą wiarę w konfrontacji ze środowiskiem- wyjaśnia katecheta i dyrektor szkoły Tomasz Cichocki.

Polecamy