Ogłoszenia duszpasterskie

24 niedziela zwykła – 13 września 2015

ogl1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Przeżywać go będziemy pod hasłem: Wychowywać do pełni człowieczeństwa.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.3. Jutro przypada święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO.

4. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej będziemy przeżywali we wtorek (15 września). Jest to również dzień imienin siostry Miriam, przełożonej i siostry Addoloraty, zakrystianki. Z racji imienin życzymy Siostrom opieki świętej Rodziny z Nazaretu i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

5. W czwartek przypada 76 rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

6. W piątek (18 września) będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski a także patrona młodzieży.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

8. Siostry Nazaretanki zapraszają Dziewczynki na spotkanie Bielanek w każdą sobotę o godz. 10:30 oraz Dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz. 10:00 w salce Bielanek.

9. Za tydzień będziemy obchodzili dwudziestą piątą niedzielę zwykłą a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu.

10 Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 16:00.

11. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza w każdy poniedziałek i środę na modlitwę w ciszy adorując Pana Jezusa w godzinach od 17:00 do 18:00 oraz w każdy piątek od godz. 15:00 do 16:00. Bractwo jest trzonem adoracji ale zapraszamy wszystkich wiernych, którzy chcą uczestniczyć w modlitwie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Źle postawiony problem” – Co możemy zrobić, żeby ulżyć doli prawdziwych uchodźców z Syrii?– pisze Dawid Wildstein, który niedawno przebywał w obozach dla uciekinierów na granicy syryjsko – tureckiej.

Polecamy