Ogłoszenia duszpasterskie

02 lipca 2023 r.- 13 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami o stałych porach.

5. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

6. W tym roku 5 sierpnia już po raz 40 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w pomoc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do kontaktu z Ks. Proboszczem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Anatomia niewierności– zaczynają się wakacje czyli poligon doświadczalny dla wielu sfrustrowanych małżonków, jak rozbroić ładunek uczuć, żeby nie stanąć na minie?- radzi Marta Kawalec; O szansach i zagrożeniach związanych wykorzystaniem sztucznej inteligencji i zastępowaniem przez nią ludzi?- pisze Ks. Henryk Zieliński; Florenckie polonika– O najbardziej polskich zabytkach w stolicy włoskiej Toskanii- pisze ks. Waldemar Turek

8. Wszystkim Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Polecamy