Ogłoszenia duszpasterskie

25 czerwca 2023 r. – 12 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Zapraszamy w tym tygodniu na ostatnie nabożeństwa czerwcowe. W dniu dzisiejszym o godz.: 17:30, natomiast w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej.

2. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną w środowy wieczór. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 01 lipca, o godz.: 7: 30 zapraszamy na różaniec. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

6. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

7. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

8. W tym roku 5 sierpnia już po raz 40 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w pomoc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do kontaktu z Ks. Proboszczem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Jak być tatą?– Czy tata inaczej wychowuje syna, a inaczej córkę?-analizuje Janusz Wardak- ojciec dziesięciorga dzieci; Kapitan rodziny– Poczucie własnej wartości, kobiecego piękna albo męskiej siły zawdzięczają ojcom. Dobre relacje z ojcami zaowocowały w ich dorosłym życiu; Jesteśmy w drodze– zmiana miejsca posługiwania w parafii nie jest łatwa ani dla kapłana, ani dla wiernych, bo przez kilka lat zdążyły się już nawiązać relacje.

10. Wszystkim Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Polecamy