Ogłoszenia duszpasterskie

18 czerwca 2023 r.- 11 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Z racji rozpoczynających się wakacji i sezonu urlopowego w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiarami na tacę możemy wesprzeć misjonarzy z naszej diecezji pracujących w Afryce w Sierra Leonie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

4. Piątek, 23 czerwca, jest dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze Świętą o godz.: 8:00 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5. Również, w piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszych Ojców, aby żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

7. W tym roku 5 sierpnia już po raz 40 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w pomoc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do kontaktu z Ks. Proboszczem.

8. W minionym tygodniu w poniedziałek, 12 czerwca, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Ks. Jan SHI przystąpił do obrony rozprawy doktorskiej i uzyskał tytuł doktora nauk teologicznych w dyscyplinie nauki teologiczne misjologia. Księdzu doktorowi życzymy, aby dołączył do grona najwspanialszych, czyli profesorów.

9. Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował Mariusza Korzeneckiego, wikariuszem parafii Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany Ks. Marek Miziołek. Nowe obowiązki księża rozpoczną od 26 sierpnia br. Księdzu Mariuszowi składamy serdeczne podziękowania  za Jego oddaną posługę w naszym Sanktuarium i polecamy Go modlitewnej pamięci całej wspólnoty parafialnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Parafia- wspólne dobro-Parafia? To chyba chodzi o jakąś administrację. Parafia to tam, gdzie są księża- takie i podobne odpowiedzi padały na pytanie zadane przypadkowym osobom w centrum Łodzi. Dlaczego ludzie nie zawsze identyfikują się ze swoją parafią co zrobić, żeby to zmienić?- pisze ks. Paweł Kłys; Zapomniany dar Ducha ŚwiętegoBojaźni Bożej!- Lekceważenie Boga i Jego majestatu nic Bogu nie ujmują, ale jest szkodliwe dla nas samych; Odmowa pogrzebu– co o tym myśleć?- odpowiada ks. Marek Kruszewski.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Kazimierza Szewczyka oraz Śp.: Hanna Więckowska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy