Ogłoszenia duszpasterskie

04 czerwca 2023 r- Uroczystość Najświętszej Trójcy

pióro wieczne1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa czerwcowego.

2. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową budynku parafialnego.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian szczególnie zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Msze święte będą sprawowane rano o :7:00 i 9:00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której około godz.: 11:00 wyruszy procesja. Dla tych osób, które przyjdą na procesję bezpośrednio po powrocie do kościoła będzie odprawiona Msza Święta. Po południu nabożeństwo czerwcowe o godz.: 17:30 i Msza Święta wieczorna o godz.:18:00.

5. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. Ołtarz I– Koła Różańcowe, ołtarz II– Służba liturgiczna, ołtarz III– Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, ołtarz IV– KSP Totus Tuus.

6. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.

7. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej Wieczornej, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

8. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Wpatrzeni w Pana– Modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem w monstrancji wydaje się o wiele trudniejsza. Jak w niej wytrwać?; Są tacy, którzy o Najświętszym Sakramencie mówią „opłatek”. Czy się mylą?-wyjaśnia ks. prof. Marek Talarek.; Skarb na wiele lat– Jak zachęcić zanurzone w wirtualnym świecie dzieci do czytania książek?- podpowiada Dr Zofia Olek-Redlarska.

Polecamy