Ogłoszenia duszpasterskie

28 maja 2023 r.- Niedziela Zesłania Ducha Świętego

pióro wieczne1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

2. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W czwartek, 1 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, oraz rozpoczniemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

4. Również w czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszy wotywnej ku czci Sercu Jezusowemu o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

6. W sobotę po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski i adoracja do godz.: 13:00.

7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa czerwcowego.

8. W tym dniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową budynku parafialnego.

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jak mówi Duch Święty do Kościoła– Dary Ducha sprawiają, że człowiek może zarówno podjąć najwłaściwszą decyzję, jak i w danej sytuacji postąpić najlepiej- zauważ ks. Bp. Jacek Grzybowski; Wiara dzieci– Prosta, ufna, naiwna. Wypływająca z głębi serca i duszy. Na czym polega dziecięca wiara, jak jej nie utracić i czy można dzięki niej czegoś się nauczyć?- podpowiada Marta Kawalec.

Polecamy