Ogłoszenia duszpasterskie

21 maja 2023 r.- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

pióro wieczne1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz.: 12:00, dzieci z naszej parafii będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji.

3. We wtorek, 23 maja, na godzinę 19:00 zapraszamy na spotkanie członków rady duszpasterskiej.

4. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

5. Również w środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

6. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszych mam wypraszając, żyjącym Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30, oraz na nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.

8. W sobotę, 27 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do wspólnego czuwania. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.:18:00 a zakończymy apelem Jasnogórskim o godz.:21:00. Czuwanie poprowadzi Wspólnota „Ostrobramska”.

9. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przystąpić do spowiedzi oraz przyjąć Komunię Świętą”.

10. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jak być mamą?– Jak postępować z dziećmi, by relacji małżeńskiej nie zagrażał syndrom pustego gniazda.; Macierzyństwo trzech pokoleń– Wychowanie dzieci nigdy nie zmieniło się tak bardzo, jak na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Choć inne są pola bitew i przeciwnicy, cel pozostał niezmienny: walka o szczęście , zdrowie i uśmiech swoich pociech.; Święta do zadań specjalnych– Patronka od spraw beznadziejnych, żona , matka, zakonnica. Obecnie jedna z najpopularniejszych świętych. Kim była św. Rita?- opowiada Aleksandra Plichta.

Polecamy