7 maja 2023 r.- 5 Niedziela Wielkanocy

pióro wieczne1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa majowego.

2. Również w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

3. W poniedziałek 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W sobotę, 13 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy. W tym dniu w naszym sanktuarium odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przystąpią w dwóch grupach o godz.: 10:00 i 12:00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Wiesława Bąbika oraz Śp.: Zbigniewa Młynarczyka. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny…