Ogłoszenia duszpasterskie

30 kwietnia 2023 r.- 4 Niedziela Wielkanocy

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przezywamy niedzielę Dobrego Pasterza. Również dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Jezusa Chrystusa, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz.: 18:30, w niedzielę i święta o godz.: 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

3. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. Również w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić na telefon księdza dyżurnego.

4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz.:7:00; 9:00; 10:00 i 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa majowego.

7. Jednocześnie w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

8. Również w przyszłą niedzielę Ksiądz Jan Hou będzie obchodził swoje imieniny oraz ósma rocznicę święceń kapłańskich. W intencji dostojnego solenizanta i jubilata będziemy modlić się na Mszy Świętej o godz.: 12:00, na którą serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jakie znaczenie ma Flaga Narodowa– wyjaśnia Wojciech Kirejczyk; Chwalcie, łąki umajone– bardzo ciekawy artykuł o tradycji nabożeństw majowych, które warto docenić i spojrzeć na nie jak na spotkania z Maryją; Dzieło Ks. Blachnickiego– Po 69latach od zorganizowania pierwszych rekolekcji Ruch Światło- Życie jest nadal jednym z najbardziej działających ruchów odnowy kościoła. Na czym polega jego fenomen?-Dowiemy się po przeczytaniu artykułu.

Polecamy