Ogłoszenia duszpasterskie

23 niedziela zwykła – 06 września 2015

ogl1. Ofiary składane dzisiaj na tace będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny w naszej Diecezji.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godzinie 10:00 zostanie wniesiony do Sanktuarium krzyż pielgrzymkowy, który 32 krotnie prowadził pieszych pielgrzymów na Jasna Górę. Na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 11:00. A po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.3. We wtorek będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane według porządku zwykłego. Tego dnia Miriam Stępniowska, która w tym tygodniu odeszła na nową placówkę w Żdżarach ma swoje imieniny. Dziękując jej za pracę w naszej parafii pamiętajmy o modlitwie w jej intencji.

4. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione jako podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem w roku 1683.

5. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni wojenno-powstańczych w wykonaniu członków Towarzystwa Śpiewaczego Harfa. Koncert odbędzie się w naszym Sanktuarium w sobotę (12 września) o godz. 16:00. Wstęp wolny.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

8. Zapraszamy członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek na godzinę 18.30 do Auli Jana Pawła.

9. Od 1 września kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki. W poniedziałki od godz. 16:00 do 19:00. Nieco dłużej ze względu na osoby dłużej pracujące. Natomiast w środy i w piątki od 16:00 do 18:00.

10. Zapraszamy na Diecezjalna Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd 11 września (piątek) o godz. 4:30 z parkingu pod kościołem. W programie: zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II, Msza Święta pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC, procesja światła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Godzina Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o podanie PESEL-u.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Po co żyjemy” – Niezrozumienie własnego człowieczeństwa prowadzi nieuchronnie do zagubienia poczucia ludzkiej godności – pisze o. Jacek Salij OP.

 

Polecamy