Ogłoszenia duszpasterskie

23 kwietnia 2023 r.- 3 Niedziela Wielkanocy

pióro wieczne1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”, oraz VII Narodowe czytanie Pisma Świętego. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00.

3. W tym roku Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski przeniesiona jest na 24 kwietnia.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Zniewoleni pracą– Coraz więcej ludzi doświadcza wypalenia zawodowego. Z czego to wynika i jak się przed tym obronić?; Wiara to nie obciach– Co znaczy być katoliczką- katolikiem? – Swoim świadectwem wiary dzieli się Weronika Kostrzewa, dziennikarka Radia Plus.

5. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do złożenia podpisu pod skargą na audycję niszczącą autorytet Świętego Jana Pawła II, oraz w obronie polskich lasów.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. : Mieczysława Zakrzewskiego. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy