Ogłoszenia duszpasterskie

16 kwietnia 2023 r- Niedziela Miłosierdzia Bożego

pióro wieczne1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godz.: 13:00, na Koncert Wielkanocny w wykonaniu trzech solistek z Chin, które obecnie studiują na Akademii Muzycznej w Łodzi.

3. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GODZINA MIŁOSIERDZIA.

4. Po zakończeniu nabożeństwa zapraszamy na uwielbienie Miłosierdzia Bożego modlitwą i śpiewem, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętych wraz ze Scholą parafialną.

5. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach pod chórem. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Miłosierdzie we krwi– Czy Pan Bóg może komuś odmówić miłosierdzia?- wyjaśnia ks. prof. Robert Skrzypczak; Miedzy niewiarą a wiarą– Czy „niewierny Tomasz” był rzeczywiście niewierny? Gdzie dzisiaj szukać impulsów do wiary i pewności wiary?- podpowiada Ks. Bartosz Adamczewski; Z ranami do nieba– jakie cechy miało ciało Jezusa po zmartwychwstaniu- wyjaśnia O. Jarosław Kupczak OP.

7. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do złożenia podpisu pod skargą na audycję niszczącą autorytet Świętego Jana Pawła II, oraz w obronie polskich lasów.

8. W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Marie Stępniewską. Polećmy Ją Bożemu miłosierdzi. Wieczny odpoczynek …

Polecamy