Ogłoszenia duszpasterskie

09 kwietnia 2023 r.- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

pióro wieczne1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

2. Dzisiaj Msze Święte o godz.: 6:00; 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.

3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.

7. Również w niedzielę tuż po nabożeństwie od godz.: 16:00 do 18:00 zapraszamy na uwielbienie Miłosierdzia Bożego modlitwą i śpiewem, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętych wraz ze scholą parafialną.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach pod chórem. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Zmartwychwstanie to nie reset– Pan Jezus powstaje z martwych „ten sam”, ale nie „taki sam”- wskazuje ks. Henryk Zieliński; Boża budowla w Nowym Przymierzu– w nowym Testamencie obraz Kościoła jako Bożej budowli nabiera pełniejszego znaczenia. Jakiego?- wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski; Zmartwychwstanie zmienia wszystko– czym są dla niego święta Paschalne?- opowiada Darek „Maleo” Malejonek.

Polecamy