Ogłoszenia duszpasterskie

26 marca 2023 r.-5 niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. Dziękuję wszystkim Parafianom za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.: 8:30 dla dorosłych i o godz.: 17:30 dla dzieci. A wieczorem o godz.: 19:00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przechodząc ulicami naszego osiedla. W nabożeństwie udział weźmie Orkiestra Dęta z Góry Św. Małgorzaty im. Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie Pasyjnym. Prosimy o zabranie lampionów.

4. W sobotę, 1 kwietnia, o godz.: 7:30 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo fatimskie. Adorację zakończymy o godz.: 13:00.

5. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

6. Za tydzień, 2 kwietnia, będziemy przeżywali Niedzielę Meki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową i rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W tym dniu przed kościołem będą rozprowadzane palmy.

7. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa.

8. Tak że, w pierwszą niedzielę miesiąca już tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na przebudowę domu parafialnego, jest to tak zwana taca inwestycyjna.

9. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Co wolno w poście– Czym się różni post od wstrzemięźliwości?- wyjaśnia abp. Józef Górzyński; Serce po sercu– Wbrew panującym stereotypom osoby z niepełnosprawnością cechują się często silnie rozbudowaną inteligencją emocjonalną. Mają te same potrzeby przyjaźni, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa oraz szacunku- pisze Ludmiła Pliita; Świątynia duchowa– Świątynia symbolizuje miejsce niewidzialnej, lecz rzeczywistej Bożej obecności- to zagadnienie wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski; Trucizna dla Księdza– o otruciu Ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Światło Życie- pisze Piotr Kościński.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Bożenę Stanisławską praz Śp.: Janinę Wróblewską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy