Ogłoszenia duszpasterskie

19 marca 2023 r.- 4 niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych.

2.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne i potrwają do środy. Rekolekcje Poprowadzi Ks. Andrzej Jakubaszek, budowniczy kościoła Św. Rity w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym będą wygłaszane na każdej Mszy Świętej. Natomiast w tygodniu o godz.: 6:30;7:00, 8:00; 17:00, 18:00 i 20:00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Również prosimy,  aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

3.  Podczas rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna od 10:00 do 16:00.

4.  Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, w tym roku jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca.

5.  W przeżywaniu Wielkiego Postu pomagą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

6. Również w każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

7. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

9. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jak nie stracić rekolekcji – podpowiada Ks. Krzysztof Wons; Arka Noego– Obraz kościoła jako Arki Pana wyjaśnia Ks. prof. Waldemar Chrostowski; Czerniak– Jak rozpoznać i jak się zachować gdy dostrzeżemy zmiany na skórze?- podpowiada Pani Izabela Pakulska.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Małgorzatę Jończyk oraz Śp.: Władysława Bielawskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy