Ogłoszenia duszpasterskie

12 marca 2023 r. – 3 niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00.

2. W poniedziałek przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

3. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium. Intencję na nowennę możemy składać do puszki przy filarze.

4. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

5. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Andrzej Jakubaszek i będą trwały do środy włącznie. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej. Wykorzystajmy dobrze ten czas jaki daje nam Kościół.

7. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

8. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Obraz Kościoła jako Oblubienica Chrystusa– to zagadnienie wyjaśnia Ks. prof. Waldemar Chrostowski; Msza na niby– „Odprawianie mszy”, w internetowej grze na platformie Roblox, przekracza granicę, której przekraczać nie wolno; Nowotwór prostaty– o potrzebie badań profilaktycznych każdego mężczyzny po 50 roku życia- pisze Pani Doktor Izabela Pakulska.

Polecamy