ogłoszenia duszpasterskie

26 lutego 2023 r.- 1 niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W Katedrze Warszawsko-Praskiej od poniedziałku, 27 lutego, zostanie otwarta wystawa „Obrazy Jezusa Miłosiernego według wizji Siostry Faustyny”. Wystawa prezentuje dziesięć nowych wizerunków Jezusa Miłosiernego wykonanych przez znakomitych polskich malarzy. Ekspozycja będzie otwarta do 2 kwietnia. Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do soboty  w godz.: 12:00- 20:00 i w niedzielę od godz.: 8:00 do 21:30. Wstęp wolny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą sprawowane o stałej porze.

4. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych.

5. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

6. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30. Temat tegorocznych rozważań pasyjnych: Największe pokusy człowieka i ich Jezusowe przezwyciężanie.

7. Osoby, które chciałyby dołączyć do kół różańcowych zarówno żeńskich jak i męskich proszę aby Mszy Świętej skontaktowały się z Księdzem Proboszczem.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie.

9. Za tydzień przypada niedziela pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa GORZKICH RZALI.

10. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

11. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 19 do 22 marca. Poprowadzi je Ks. Andrzej Jakubaszek. Zaplanujmy sobie już dzisiaj ten czas, aby wciąć udział w rekolekcjach, które mają nas przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Tajemnica zła– Kiedy się patrzy na pełną okrucieństwa wojnę i ból niewinnych, nasuwa się pytanie: Skąd się bierze zło?- tłumaczy ks. Sylwester Gaworek; Owczarnia w Nowym Przymierzu– to zagadnienie wyjaśnia Ks. prof. Waldemar Chrostowski.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Halinę Kowalczyk, Śp. Krystynę Tardy, Śp. Ryszarda Kozioł, Śp. Adelę Grochowską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy