ogłoszenia duszpasterskie

19 lutego 2023 r.- 7 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W poniedziałek, 20 lutego, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na zebranie członków Rady Duszpasterskiej.

2. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00; 8:00; 16:30; 18:00 i 19:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie czynna od 10:00 do 16:00.

3. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

4. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

5. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

6. Osoby, które chciałyby dołączyć do kół różańcowych zarówno żeńskich jak i męskich proszę aby Mszy Świętej skontaktowały się z Księdzem Proboszczem.

7. W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził Pan Mirosław nasz kościelny, na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlić się w intencji dostojnego solenizanta. Serdecznie zapraszamy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: W zgodzie z sumieniem czy ludźmi?– wyjaśnia O. Mirosław Pilśniak OP; 12 kroków z depresji– Nikt nie chce zmagać się z chorobą sam. Gdzie i jak szukać pomocy -podpowiada Monika Odrobińska; Owczarnia w starym przymierzu– to zagadnienie tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski wybitny Biblista.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Adam Lemieszek. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

10. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Polecamy