Ogłoszenia duszpasterskie

22 niedziela zwykła – 30 sierpnia 2015

ogl1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza księdza Pawła Białobrzeskiego. Cieszymy się, że już jest wśród nas. Na czas posługiwania w naszym Sanktuarium życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Pani Ostrobramskiej.

2. Dzieci i młodzież, oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2015/2016. Msza św. odbędzie się we wtorek (1 września) o godz. 8:00. Zachęcamy też do przystąpienia do Sakramentu Pokuty.3. We wtorek przypada też 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (3 września) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

5. W pierwszy piątek miesiąca (4 września) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00. Tego dnia przypada też liturgiczne wspomnienie bł. Sióstr Męczennic z Nowogródka, Nazaretanek, Marii Stelli i Towarzyszek.

6. W sobotę (5 września) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

8. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godzinie 10:00 zostanie wniesiony do Sanktuarium krzyż pielgrzymkowy, który 32 krotnie prowadził pieszych pielgrzymów na Jasna Górę. A po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Tego dnia ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny w naszej Diecezji.

9. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.

10. Osoby pragnące modlić się adorując Pana Jezusa, zapraszamy do wstępowania w szeregi Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Powstaje ono przy naszym Sanktuarium. Ideą przewodnią i naszym pragnieniem jest, aby w wyznaczone dni godzinę przed Mszą św. wieczorną odbywała się adoracja dla wszystkich. Członkowie Bractwa będą pełnili dyżury w wyznaczonych dniach, aby się modlić, jak również będą czuwali nad bezpieczeństwem Najświętszego Sakramentu. Szczegółowe informację i zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

11. Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki. W poniedziałki od godz. 16:00 do 19:00. Nieco dłużej ze względu na osoby dłużej pracujące. Natomiast w środy i w piątki od 16:00 do 18:00.

12. Zapraszamy na Diecezjalna Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd 11 września (piątek) o godz. 4:30 z parkingu pod kościołem. W programie: zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II, Msza Święta pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC, procesja światła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Godzina Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o podanie PESEL-u.

13. Rodziców, których nie stać na podręczniki czy przybory szkolne prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

14. Dziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium Panu Jankowi, który przez dwa tygodnie zastępował naszego organistę.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Miłość i myślenie” – Bóg nie będzie nas pytał czy byliśmy szczęśliwi, lecz czy umieliśmy innych uszczęśliwiać – pisze ks. Jan Sochoń.

Polecamy