Ogłoszenia duszpasterskie

12 lutego 2023 r.- 6 niedziela zwykła

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Podejmując inicjatywę zaproponowaną przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, w dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej diecezji, zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

4. W najbliższy czwartek (17 lutego), na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo oraz za powierzonych na kartkach z intencjami. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o 17:30.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii dr Pawła Cieślika, wykładowcę WSD w naszej diecezji i duszpasterza akademickiego, który na każdej Mszy Świętej skieruje do nas słowo.

6. Osoby, które chciałyby dołączyć do kół różańcowych zarówno żeńskich jak i męskich proszę aby Mszy Świętej skontaktowały się z Księdzem Proboszczem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Czy Dom Pomocy Społecznej to grzech?- Co na starość. Jak sobie wtedy radzić?- analizuje Ks. Sławomir Abramowski, duchowny i lekarz.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Halinę SKOCZEŃ, oraz Śp.: Bogdana BANASZKIEWICZA. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Polecamy