Ogłoszenia duszpasterskie

05 luty 2023 r- 5 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 6 lutego, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytać wypominki i bezpośrednio po na Msze Świętą o godz.: 18:00 podczas której będziemy modlili się w intencji osób polecanych w całorocznych wypominkach.

4. We wtorek przypada dzień imienin Ordynariusza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.

5. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

6. W sobotę11 lutego, będziemy obchodzili święto Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym Sanktuarium w ty dniu będziemy sprawowali dodatkową Mszę Świętą o godz.: 10:00, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby chorych objętych opieką przez Caritas naszej diecezji.

8. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów. Za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz za złożone przy tej okazji ofiary. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy Świętej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jak rozmawiać z nastolatkiem– jak rodzice mogą odzyskać własne dzieci?; Santos czyli Święci i piłka– w świecie futbolu nie trzeba Go przedstawiać. W rodzinnej Portugalii Fernando Santos w ostatnich latach należał do najbardziej rozpoznawalnych twarzy Kościoła. Dlaczego?-wszystkiego dowiemy się po przeczytaniu artykułu.

Polecamy