Ogłoszenia duszpasterskie

29 stycznia 2023 r- 4 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszym Sanktuarium o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00. Przy wejściu do kościoła będzie można zaopatrzyć się w świece gromniczne.

3. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

6. Przyszła niedziela, 5 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. :17:30 do nieszporów.

7. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową i wymianą pokrycia dachowego na budynku parafialnym. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

8. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na rozbudowę i modernizację domu parafialnego. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

30.01-poniedziałek Ul. Ostrobramska 73 C
31.01-wtorek Ul. Ostrobramska 73D
01.02-środa Ul. Ostrobramska 73 E
02.02- czwartek OFIAROWANIE PAŃSKIE
03.02- piątek PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
04.02-sobota Ul. Komorska 4, Łukowska 19, 21, 27

 

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.:10:00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Współpracownik Prawy- misji i dziedzictwu Benedykta XVI, przygląda się Bp. Jacek Grzybowski; Minerały życia- Dlaczego nigdy nie stracił wiary w ludzi?-pisze Sławomir Łasowski, muzyk, lider zespołu Kombi.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp.: Romana Kamińskiego i Śp. Janusza Sawickiego oraz Śp. Jolantę Sadowską. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy