Ogłoszenia duszpasterskie

22 stycznia 2023 r- 3 niedziela zwykła

pióro wieczne

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na rozbudowę i modernizację domu parafialnego. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

23.01-poniedziałek Ul. Jarocińska 1
24.01-wtorek Ul. Witolińska 5
25.01- środa Ul. Witolińska 2,4
26.01- czwartek Ul. Witolińska 6,8
27.01-piatek Ul. Ostrobramska 83 A,B,C
28.01-sobota Ul. Rodziewiczówny 1

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.:10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Czym jest dla mnie kościół?; W jaki Kościół wierzę?; Z dziadkami do nieba.

5.  Pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej Konrad Argasiński posługujący na co dzień we wspólnocie CENACOLO (wieczernik) na terenie Włoch w dniu wczorajszym przyjął święcenia diakonatu. Życzymy Księdzu Diakonowi wytrwałości na drodze powołania i polecamy Go opiece Matki Bożej Ostrobramskiej Patronce naszego Sanktuarium.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Agnieszkę Laskowską. Polećmy Ja Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy