Ogłoszenia duszpasterskie

15 stycznia 2023 r.-2

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Od 15 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

2. We wtorek, 17 stycznia, na godz.: 19:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na kolejne spotkanie formacyjne

3. W czwartek, 19 stycznia, będzie obchodził imieniny ks. Mariusz. Z tej racji w niedzielę 22 stycznia zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 12:00 podczas której będziemy modlili się w intencji dostojnego solenizanta.

4. Również w czwartek,19 stycznia, o godz.: 17:30 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi Różaniec za chorych i cierpiących z naszej parafii i z naszych rodzin.

5. W piątek, 20 stycznia, będziemy obchodzili 5. rocznicę ingresu Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego Pasterza.

5. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

16.01-poniedziałek Ul. Łukowska 8
17. 01-wtorek Ul. Łukowska 9
18.01- środa Ul. Łukowska 1
19.01- czwartek Ul. Łukowska 4, 2, 2a,2b,2c,
20.01-piatek Ul. Łukowska 3
21.01- sobota Ul. Dęblińska 2,9, Ul. Rodziewiczówny 7, Ul. Witolińska 44,;

Ul. Pustelnicka 2,4,5,6,5/8; Ul. Zamieniecka 34 i46

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na rozbudowę i modernizację domu parafialnego. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.:10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Papież teolog; Kościół według Ratzingera; Pożegnanie Benedykta XVI.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp.: Janinę Przygodzką i Śp. Marcina Laceckiego. Powierzmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy