Ogłoszenia duszpasterskie

8 stycznia 2023 r- Niedziela Chrztu Pańskiego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2.Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a 3. przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na rozbudowę i modernizację domu parafialnego. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

09. stycznia -poniedziałek Ul. Komorska 8, ul. Ostrobramska 78
10. stycznia – wtorek Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,88
11. stycznia – środa Ul. Ostrobramska 82
12. stycznia – czwartek Ul. Komorska 10, 11/15, ul. Ostrobramska 84
13. stycznia -piątek Ul. Łukowska 15,17
14. stycznia -sobota Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11,ul.  Łukowska 13

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jak dzisiaj pokazywać Jezusa – odpowiada ks. prof. Piotr Mazurkiewicz; Różne kalendarze– Skąd się wzięła różniąca datowania Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim i w chrześcijańskich kościołach wschodnich? -wyjaśnia O. Marek Blaza SJ, oraz artykuł autorstwa ks. Henryka Zielińskiego Spór o religię czy o ustrój?.

Polecamy