Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.

2. Pierwszy stycznia, Jest to również pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświeższego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

3. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu           „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 stycznia, zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo „Godzina Święta”.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. Uroczystość Objawienia Pańskiego to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

6. W pierwszą soboty miesiąca, 7 stycznia, zapraszamy na różaniec o godz.: 7:30. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

7. Również w sobotę na godz.: 15:00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Pątników 39 Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej do Częstochowy.

8. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże… Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na przebudowę domu parafialnego.

02 stycznia-poniedziałek Ul. Kokoryczki 3, 3a i 3 b
03 stycznia- wtorek Ul. Kokoryczki 5 i 5a
04 stycznia – środa Ul. Grochowska 75, 71a i 73
05 stycznia- czwartek Ul. Łukowska 6,7
06 stycznia- piątek OBJAWIENIE PAŃSKIE
07 stycznia -sobota Ul. Łukowska 5

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.:10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej:

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodnika IDZIEMY, szczególnie warto przeczytać artykuł pt.: Chińska familia– chcemy tworzyć jedną chińską rodzinę w Warszawie-podkreślają duszpasterze Chińczyków w Stolicy przy Sanktuarium MB Ostrobramskiej. Co warto wiedzieć o przybyszach z Państwa Środka?

10. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. W imieniu Księzy posługujących w naszym Sanktuarium życzymy Bożego Nowego Roku.

Polecamy