Ogłoszenia duszpasterskie

25 grudnia 2022 r- Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym ostatnim tygodniu poświęcili swój czas w przygotowaniu naszego Sanktuarium do obchodów Świat Bożego Narodzenia. Niech dobry Bóg wam błogosławi.

2. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, przypada święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika. W tym dniu tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

3. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła. Jest to również dzień imienin Ks. Jana SHI. W tym dniu na Mszy Świętej o godz.: 18:00 będziemy się modlić w intencji dostojnego solenizanta.

4. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój dla rodzin z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.

6. Pierwszy stycznia, Jest to również pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświeższego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

7. W pierwszą niedzielę miesiąca stycznia nie będzie zbiórki tzw. tacy inwestycyjnej na przebudowę domu parafialnego. W ostatnim czasie mieli Państwo sporo wydatków z racji przygotowania świąt. Tacę inwestycyjna przełożymy na miesiąc luty.

8. Od środy 28 grudnia, w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże… Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na przebudowę domu parafialnego.

28.12 -środa Ul. Perkuna 52, 54, 56,58 4 kapłanów
29.12- czwartek Ul. Perkuna 70, 72, 72a,74 4 kapłanów
30.12 piątek Ul. Celownicza 4 4 kapłanów

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.:10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Cud Narodzin, oraz artykuł: Na tropie betlejemskiej gwiazdy.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Hannę Teodorczyk, Śp. Grażynę Komisarczyk, Śp. Lucynę Kanclerz. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

 

 

Polecamy