Ogłoszenia duszpasterskie

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja HandlowaW dniu dzisiejszym obchodzimy 8. rocznicę śmierci ks. prałata Zenona Majchera, pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego Sanktuarium. Na Mszy Świętej o godzinie 9:00 będziemy modlić się w Jego intencji. Pamiętajmy również w dniu dzisiejszym w swoich osobistych modlitwach o Śp. Ks. prałacie Zenona. Wieczny odpoczynek…

1. Składamy serdeczne. podziękowania wszystkim osobom za licz ny udział w rekolekcjach Zachęcamy jeszcze do spowiedzi, można to uczynić podczas każdej Mszy Świętej. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będziemy spowiadali od godz.: 18:00.

2. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w roratach sprawowanych w naszym sanktuarium o godz.: 6:30.

3. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

4. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć pod chórem.

5. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

6. W sobotę, 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane tylko rano o godz.: 6:30, 7:15 i o godz.: 8:00.

7. Zachęcamy do religijnego przezywania Wieczerzy Wigilijnej w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia. Pamiętajmy też o pięknym zwyczaju śpiewania kolęd w gronie rodzinnym.

8. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, której będzie przewodniczył Ks. Sylwester Grabowski- Prowincjał Zgromadzenia Słowa Bożego. W tym dniu(25 grudnia) przeżywamy jednocześnie ODPUST PAPAFIALNY. Pierwsza Msza Święta po Pasterce będzie sprawowane o godz.: 9:00, następnie o godz.: 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej porannej o godz.:7:00.

9. Z nowym rokiem rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską popularnie nazywaną kolędą. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce kolęda parafiaostrobramska.pl, jak również w gablocie przy kaplicy adoracji.

10Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Dodatkiem do świątecznego numeru jest kalendarz i książeczka z obrzędami Wigilii oraz z tekstami kolęd.

11. W dniu jutrzejszym, w poniedziałek, o godz.:9:00 zapraszamy chętne osoby do pomocy przy ubieraniu szopki i strojeniu choinek.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Ewę Nowatorską i Śp. Zbigniewa Staniszewskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy