Ogłoszenia duszpasterskie

11 grudnia 2022 r.- 3 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

2. Również dziś w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. prof. Dariusz Klejnowski-Różycki.

3. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. Dodatkowo dzisiaj Msza Święta o godz.:16:00, dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz.: 6:30, 7:15,  8:00; 17:00 i 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.: 20:00. Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. W poniedziałek z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna od godz.: 10:00 do 16:00.

4. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

5. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

6. W czwartek, 15 grudnia, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.

7. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

8. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć pod chórem.

9. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

10. W przyszłą niedzielę,18 grudnia, przypada 8 rocznica śmierci Księdza prał. Zenona Majchera, pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego Sanktuarium. W tym dniu na Mszy Świętej                   o godz.: 9:00 będziemy modlili się w Jego intencji.

11. Naszemu wyciszeniu adwentowemu niech towarzyszy lektura tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Wiara w Kościół– Mówimy co niedzielę „wierzę w jeden, święty i apostolski Kościół”. Czy wiemy, co wyznajemy?- pisze ks. Łukasz Piotrowski; Od samotności do jedności-Jedność małżonków to komunia osób. Czego jeszcze uczył Św. Jan Paweł II?- przypomina Agata Krupka; Nie tylko kościół-30 lat Społecznej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego przy ul. Ostrobramskiej 72.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Reginę Kowalkowską, Śp. Krzysztofa Dudkowskiego, Śp. Irenę Hajnrych i Śp. Ewę Nowotarską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy