Ogłoszenia duszpasterskie

21 niedziela zwykła – 23 sierpnia 2015

ogl1. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

2. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej będziemy przeżywali w środę 26 sierpnia. Najświętsza Ofiara będą sprawowane według porządku zwykłego. Tego dnia poranne Msze św. będą sprawowane przy ołtarzu Matki Bożej Jasnogórskiej.3. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

4. Osoby, które pragną modlić się adorując Pana Jezusa, zapraszamy do wstępowania w szeregi Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Powstaje ono przy naszym Sanktuarium. Szczegółowe informację i zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

5. Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki. W poniedziałki od godz. 16:00 do 19:00. Nieco dłużej ze względu na osoby dłużej pracujące. Natomiast w środy i w piątki od 16:00 do 18:00.

6. Rodziców, których nie stać na podręczniki czy przybory szkolne prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Sny o Jezusie” – o nawróconych wśród radykalnych islamistów pisze Stefan Meetschein. A także: „Kuba: odrodzenie Kościoła” Sytuację Kościoła na Kubie po latach komunizmu przedstawia Tomasz Korczyński.

8. Wszystkim na ten ostatni tydzień wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp Stanisław Jurkowski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy