Ogłoszenia duszpasterskie

04 grudnia 2022 r.-2 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do 17:30 do nieszporów.

3. Również w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z przebudową i rozbudową domu parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać

4. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

5. We wtorek, 6 grudnia, na godz.: 19:00, zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie formacyjne.

6. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz.: 12:00 w GODZINE ŁĄSKI zapraszamy na Msze Świętą.

Również w tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.

8. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć pod chórem.

9. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

10. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 11 grudnia i będą trwały do wtorku, 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. Dariusz Krejnowski-Różycki.

11. Naszemu wyciszeniu adwentowemu niech towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Czas oczyszczenia; oraz Cierpiący kościół na Wchodzie -Sytuacja polityczna za Bugiem pogorszyła się dramatycznie, cierpi w tym kościół, księża i wierni- pisze Piotr Kościński.

Polecamy