Ogłoszenia duszpasterskie

27 listopada 2022r. – 1 niedziela adwentu

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2022/2023 są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do uporządkowania swoich spraw duchowych, głębszej refleksji nad swoim postępowaniem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 11 do 13 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na RORATY; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży jak również do osób dorosłych. W naszym sanktuarium będą one celebrowane codziennie o godz. 6:30 . Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Po każdej Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży będzie przygotowana niespodzianka.

4. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki   Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

6. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

7. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z przebudową, nadbudową i rozbudową budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

8. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem jak co roku wspólnota Odnowy w Duchu Świętym oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja.

9. Również pod chórem są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

10. W przyszły czwartek,8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem

11. Naszemu wyciszeniu adwentowemu niech towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania artykułu: Sens adwentu– Wierzę w Kościół Chrystusowy- z takim hasłem wchodzimy w nowy rok liturgiczny. Jak je rozumieć?- wyjaśnia Biskup Romuald Kamiński.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. IRENĘ PERA, oraz Macieja Radzymińskiego. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

Polecamy