Ogłoszenia duszpasterskie

20 listopada 2022 r- 34 niedziela zwykła- Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Z tej racji, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00, podczas której zostaną poświęcone medaliki.

4. Również w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji.

5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

7. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

8. Również w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków rady duszpasterskiej.

9. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Przypominamy, że na czas adwentu, tak jak w poprzednich latach, będą zmienione godziny Mszy Świętych porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Święta będzie Mszą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią.

10. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne.

11. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Historyczny powrót- Jakie znaczenie ma fakt sprowadzenia do Polski szczątków prezydentów na uchodźctwie?; Do podziwiania czy modlitwy?– W kościołach znajdują się obrazy i figury, przed którymi się modlimy i takie, które służą upiększaniu wnętrza. Gdzie znajduje się granica między sztuką sakralną a religią?- wyjaśnia Bp. Michał Janocha, historyk sztuki.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Adama Pilarczyka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny …

Polecamy