Ogłoszenia duszpasterskie

06 listopada 2022 r- 32 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z przebudową, nadbudową i rozbudową budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą będziemy zbierać w pierwszą niedzielę miesiąca. za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Dlatego w tym dniu zapraszamy na Msze Świętą godz.: 18:00, aby podziękować Panu Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość oraz prosić o dobre jej wykorzystanie. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. W ciągu całego roku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca czytamy wypominki o godz.: 17:30, a o godz.: 18:00 odprawiamy Msze Świętą w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W poniedziałek,7 listopada, rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Nowenna będzie odprawiana przez kolejnych dziewięć dni o godz.: 17:30. Wyjątkowo w dniu jutrzejszym nowennę rozpoczniemy o godz.:17:15, ponieważ będzie połączona z czytaniem rocznym wypominek z racji przypadającego pierwszego poniedziałku miesiąca.

7. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Bohaterowie naszej wolności- Polacy zasłużyli na niepodległość; Sens śmierci-dlaczego chrześcijanie podchodzą do niej z nadzieją?; Wsparcie bez ocenienia-w odpowiedzi na rosnącą liczbę zachowań samobójczych powstało pierwsze w Polsce duszpasterstwo suicydologiczne, z siedzibą w Łodzi. Jak działa i komu pomaga – opowiada Ks. Paweł Kłys.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Łukasza Nowickiego. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy