Ogłoszenia duszpasterskie

30 października 2022 r.- 31 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszym sanktuarium Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

2. W środę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy.

3. Również w środę z racji Dnia Zadusznego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej jednorazowej będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.

5. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:20 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

6. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą sprawowane o stałych porach.

9. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

10. Również w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o czym mówiliśmy dwa tygodnie temu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z przebudową i modernizacją budynku parafialnego. Będzie to tak zwana taca inwestycyjna.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Przemijanie- dramat czy nadzieja– jak mając 92 lata traktuje swoje przemijanie- opowiada O. Leon Knabit OSB; Ostatnie pożegnanie– jak zmieniły się zwyczaje pogrzebowe; Święci dla nas– dlaczego przed Dniem Zadusznym obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Andrzeja Jóźwiaka. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy