Ogłoszenia duszpasterskie

23 października 2022 r.-30 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 16:00 dzieci wraz z rodzicami, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe a także dzisiaj pod chórem. Kartki do wpisywania zmarłych są wyłożone na stoliku.

4. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:20 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

5. Natomiast za naszych bliskich zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej jednorazowej będziemy modlić się w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17:30 oraz w dzień zaduszny na procesji po Mszy Świętej wieczornej.

6. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kiedy nieważne?– czasem słyszymy o rozwodach kościelnych lub unieważnieniu małżeństwa. jak to się ma do prawdy? Wyjaśnia ks. prof. Wojciech Góralski, specjalista z zakresu prawa kanonicznego; Siedmiu Wspaniałych– Sześciu księży z Afryki i jeden z Indii zamieszkuje w seminarium duchownym na warszawskim Tarchominie. O tym jak sobie radzą w naszej Ojczyźnie opisuje ks. Łukasz Piotrowski.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Wandę Malesa i Daniela Brzeskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy