Ogłoszenia duszpasterskie

16 października 2022 r. -29 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

3. Również w dniu dzisiejszym po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie nowych kandydatów wraz z rodzicami, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych . W dni powszednie nabożeństwa odprawiane są po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30.

5. We wtorek, 18 października, na godz.: 19:00, zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

7. W czwartek, 20 października, po Mszy Świętej wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi Różaniec za Chorych i Cierpiących fizycznie i duchowo. Intencje będzie można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii oraz w kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Pod chórem są wyłożone kartki do wpisywania zmarłych. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:20 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili niedzielę misyjną. Z tej racji będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Firmina – WERBISTĘ. Podzieli się z nami doświadczeniem kościoła w Togo. Będzie również można wesprzeć budowę domu parafialnego w Jego rodzinnym mieście składając po każdej Mszy Świętej ofiarę do puszki.

10. Zwiększyliśmy godziny pracy kancelarii parafialnej. Od poniedziałku do piątku kancelaria jest czynna w godzinach od 10:00 do 16:00. W tych godzinach interesantów przyjmuje Pani Sekretarka. Natomiast Księża będą przyjmowali w kancelarii w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Świadek wolności i odpowiedzialności– Nie jest dziś łatwo mówić i pisać o św. Janie Pawle II- zauważa ks. bp. Jacek Grzybowski; Pułapki świata na opak– co Pan myśli, słysząc, że ktoś nie „kłamie”, ale „wyraża mylny osąd:, „błędnie się wyraża”, „selektywnie ujawnia informację”, czy co najwyżej „przesadza”?- Bronisława Wildsteina, pisarza, publicystę i myśliciela, pyta Radosław Molęda.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Zbigniewa Romankiewicza. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy