Ogłoszenia duszpasterskie

09 października 2022 r.- 28 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00, będziemy gościć w naszym Sanktuarium O. Piotra Owczarza z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Ojciec Piotr wygłosi okolicznościową homilię oraz poświęci figurę Św. Franciszka. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim ofiarodawcą dzięki którym powstało to dzieło. Niech Święty Franciszek wyprasza Wam potrzebne łaski.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych . W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30.

3. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z nauką tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek,10 października, o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnego trenera. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

7. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisywania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej oraz całorocznej. Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8. Od poniedziałku,10 października, zwiększymy godziny pracy kancelarii parafialnej. Od poniedziałku do piątku kancelaria będzie czynna w godzinach od 10:00 do 16:00. W tych godzinach interesantów przyjmować będzie Pani Sekretarka. Natomiast Księża będą dyżurowali w kancelarii bez zmian w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Małżeńskie trendy; Jedność jako zadanie– Coraz więcej- w trosce o trwałość małżeństw- mówi się o potrzebie jedności małżeńskiej. Na czym ma ona polegać?- wyjaśnia ks. Robert Wielądek.

Polecamy