Ogłoszenia duszpasterskie

02 października 2022 r.- 27 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa różańcowego.

3. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie muzeum Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym . W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do 16 października. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do zakrystii.

6. W poniedziałek, o godz.: 17:20, zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i na Msze Święta w Ich intencji o godz.: 18:00.

7. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

8. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Również w tym dniu zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia o godz. : 17:30.

9. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

10. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 i 18:00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać podczas każdej Mszy Świętej.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00, będziemy gościć w naszym Sanktuarium O. Piotra Owczarza z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Ojciec Piotr wygłosi okolicznościową homilię oraz poświęci figurę Św. Franciszka.

12. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z nauką tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnego trenera. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Siła paciorków– najważniejsze cuda różańcowe przypomina Irena Świerdzewska; Bóg posyła nam Aniołów– Jak rozumieć rolę aniołów, a szczególnie aniołów stróżów wobec człowieka, również dorosłego?- swoimi przemyśleniami dzieli się O. Dariusz Kowalczyk SJ.

Polecamy