Ogłoszenia duszpasterskie

25 września 2022 r.- 26 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji.

2. Również w dniu dzisiejszym na Msze Świętą godz.: 16:00, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do 16 października. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do zakrystii.

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie parafialna radę duszpasterską.

5. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

6. W sobotę, 1 października, przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji zapraszamy na różaniec o godz.: 7:30 i na adorację Najświętszego Sakramentu od 8:30 do 13:00.

7. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.

8. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła w pracy akademickiej.

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa różańcowego.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.

11. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace związane z bieżącą konserwacją organów.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Dlaczego porzucają wiarę?– obraz zmian naszej religijności; Dramat uchodźców– Uchodźcy są dziś jednym z największych problemów świata- pisze Piotr Kościński.

Polecamy