Ogłoszenia duszpasterskie

20 niedziela zwykła – 16 sierpnia 2015

ogl1. Dziś przypada dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Zechciejmy przyjąć otwartym sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

2. W czwartek, 20 sierpnia podczas Mszy Św. o godz.18:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę za chorych. Karteczki z intencjami prosimy wkładać do wystawionego koszyczka.3. W sobotę nasze myśli skierujemy ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję jako Królową naszego narodu obrał król Jan Kazimierz, gdy 1 kwietnia 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu.

4. Pielgrzymi bezpiecznie dotarli do tronu Jasnogórskiej Pani i wszystkim bardzo dziękują za modlitwę.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Rząd kłamał” – Komisja Europejska udzieliła oficjalnej odpowiedzi, że wbrew tłumaczeniom rządu, nie żądała od Polski wprowadzania do sprzedaży bez recepty środków wczesnoporonnych – kłamstwo ujawnia Marek Jurek.

6. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

 

Polecamy