Ogłoszenia duszpasterskie

18 września 2022 r- 25 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.

2. We wtorek 20 września zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się o godz.: 19:00 w sali pod kościołem.

3. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

4. W piątek przypada wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w hospicjach oraz w naszym diecezjalnym i parafialnym Caritas. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

5. Ksiądz Michał 29 września, będzie obchodził swoje imieniny. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlili się w intencji dostojnego solenizanta.

6. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji.

7. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę w dniu 01 października (sobota) do Zuzeli miejsca urodzin Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapisy po Każdej Mszy Świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

8. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do 16 października. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do zakrystii.

9. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych mieszkańców i zapraszamy do zakrystii bądź do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki parafialnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Czemu służą media, W siłach manipulacji, Monarchini która łączyła.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Ransford MACAULEY. Powierzmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy