Ogłoszenia duszpasterskie

04 września 2022 r.- 23 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, prowadzany przez naszą Diecezję Warszawsko-Praską.

3. W poniedziałek, o godz.: 17:20, zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i na Msze Święta w Ich intencji o godz.: 18:00.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

5. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

6. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Schola, Chór Parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, Bielanki, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym (spotkania w każdy czwartek o godz.: 19:00), Koła Różańcowe, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Parafialny Zespół Caritas, grupy AA, Grupa uzależnionych od hazardu, Grupa seksoholików, KSP– Totus Tuus, Grupa Formacyjna -dla dorosłych mężczyzn oraz katechezy dla dorosłych (w każdą środę- po Mszy Świętej wieczornej)- serdecznie zapraszamy!

7. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się 20 września o godz.: 19:00 w sali pod kościołem. Komunia Święta planowana jest 13 maja 2023 r

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kościół naszych marzeń; oraz art. Eklezjalność jako zadanie– Kościół nie jest ani korporacją, ani stowarzyszeniem, tylko Ciałem Chrystusa, w którym każdy ma własne miejsce i swoją odpowiedzialność- zauważa ks. Henryk Zieliński.

Polecamy