Ogłoszenia duszpasterskie

28 sierpnia 2022 r.-22 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Jacka Pielaka, który obecnie jest misjonarzem pracującym w Sierra Leone. Ks. Jacek podzieli się z nami doświadczeniem z pracy misyjnej w Afryce. Będzie również można wesprzeć dzieło misyjne składając po każdej Mszy Świętej ofiarę do puszek.

3. Jak co tydzień w każdą środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz.: 18:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą od godz.: 17:45

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina święta”.

7. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

8. W sobotę, 3 września po Mszy Świętej o godz.:7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzany przez naszą Diecezję Warszawsko-Praską.

11. Od września rozpoczną się próby chóry parafialnego. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Już dzisiaj zapraszamy te osoby które poprzez śpiew chcą chwalić i wysławiać Pana Boga.

12. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Zakończenie jest przewidywane ok. godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także o nowe święte małżeństwa. Więcej informacji znajduje się na plakacie pod chórem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Wojna i ludzkie tragedie; oraz art., Zawikłana historia reparacji– Szanse Polski na uzyskanie reparacji wojennych od Niemiec i Rosji- ocenia Piotr Kościński.

Polecamy