Ogłoszenia duszpasterskie

21 sierpnia 2022 r.- 21 niedziela zwykłą

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

3. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz. : 7:00; 8:00 i 18:00.

4. W przyszła niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Jacka Pielaka, który obecnie jest misjonarzem pracującym w Sierra Leone. Ks. Jacek podzieli się z nami doświadczeniem z pracy misyjnej w Afryce. Będzie również można wesprzeć dzieło misyjne składając swoją ofiarę do puszek po każdej Mszy Świętej.

5. Od września rozpoczną się próby chóry parafialnego. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Już dzisiaj zapraszamy te osoby które poprzez śpiew chcą chwalić i wysławiać Pana Boga.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Po co celibat?– Co ma wspólnego celibat z powołaniem do życia w rodzinie- tłumaczy ks. Marek Dziewiecki; Religia i etyka– Czy etyka ma być konkurencją dla religii? Jak chętni do nauczania etyki mogą się do tego przygotować? – wyjaśnia prof. Witold Starnawski.

Polecamy