Ogłoszenia duszpasterskie

7 sierpnia 2022 r.- 19 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

4. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. W tym dniu na: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kościół nie boi się nauki– Na jakie pytania odpowiada nauka, a na jakie wiara?- odpowiada Radosław Molęda; Człowiek, którego brakuje– Bardzo osobistymi wspomnieniami o śp. Abp Henryku Hoserze, w rocznicę jego śmierci- dzieli się ks. Henryk Zieliński.

Polecamy